Blog

Sanayide Türkiye ve Rusya İş Birliği

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede Sanayi Çalışma Grubu Toplatısında Türkiye ile Rusya arasında sanayi alanında ortak çalışmaları artırma kararı aldıklarını dile getirdi.Büyükdede, Sanayi Çalışma Grubu Toplantısı’nda Türkiye ile Rusya arasında sanayi alanında ortak çalışmaları artırma kararı aldıklarını dile getirerek, gelecek temmuzda Uluslararası Sanayi Fuarı’nda iki ülkenin partner olarak yer alacağını bildirdi. Türkiye ile Rusya’nın sanayi işbirliği tecrübesine sahip iki ülke olduğuna dikkati çeken Büyükdede, ‘Yeni dönemde de birçok sektörde iş birliği yapmanın, teknoloji alışverişinde bulunmanın önü açılacak’ diye ...

Devamını Oku

Rusya, Türkiye’de ihracat ofisi açacak

Rusya İhracat Merkezi Grubu (Russian Export Center Group-REC) Direktörü Andrey Slepnev, gelecek yıl Türkiye’de ofis açmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Türkiye ile Rusya arasında uzun zamandır 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi var. Açıklanan son verilere göre ise yaklaşık 21 milyar dolarlık bir rakama ulaşıldı. Rusya Federal Gümrük Servisi (FTS) Rusya ve Türkiye ile ticaret hacmi ocak-ekim döneminde yüzde 21.5 arttığını, Rusya’dan Türkiye’ye ihracat yapmak 19.8 artarak 17.8 milyar dolara ulaştığını, Türkiye’den Rusya’ya ithalatın ise yüzde 31.5 artarak 3.4 milyara yaklaştığını açıkladı. Yani ...

Devamını Oku

Rus turistler Türkiye’de ne kadar harcama yaptı?

Rusya’da reel gelirlerdeki düşüş sürerken, halkın döviz alımı ve yurt dışındaki harcamaları ise artışa geçti. Devlet İstatistik Servisi Rosstat’ın verilerine göre, 2017 yılının ilk altı ayında 17.1 milyon Rusya vatandaşı yurt dışında tatile gitti.

Gazeta.ru’nun aktardığı verilere göre, geçen senenin aynı döneminde ise Rusya’da 13.2 milyon kişi yurt dışında tatil yapmıştı. Rusyalı turistlerin Türkiye’de bu sene bir haftada yaptıkları kişi başı ortalama harcama miktarı ise 690 dolar olarak açıklandı.

Rusya’da bu yılın ilk sekiz ayında halkın reel gelirlerinde geçen senenin aynı dönemine ...

Devamını Oku

Rusya Türkiye’den ne zaman domates alacağını açıkladı!

Rusya, Türkiye’den domates ithalatının 2018’de kısmen yeniden başlayabileceğini açıkladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, “Türkiye’den domates ithalatı ancak 2018’de kısmen yeniden başlayabilir. 50 bin tondan fazla olmaz” dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya Tarım Bakanlığı’nın yılda en fazla 50 bin ton Türk domatesi alınmasına izin verebileceğini açıkladı. Dvorkoviç ilgili kararın 2018 yılının başında alınacağını belirtti.

2018’TE 50 BİN TON DOMATES ALINACAK

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç yaptığı açıklamada “Türkiye’den domates ithalatı ancak 2018’de kısmen yeniden başlayabilir. Türkiye’den domates ithalatı 50 bin tondan ...

Devamını Oku

Rusya, Türkiye’deki tarım ürünleri yasağını kaldırdı!

Rusya hükümeti Türkiye’den alınması yasak olan tarım ürünlerine yönelik yasağı kaldırdı.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Türkiye’den tarım ürünü alımına yönelik kısıtlamaların kaldırılmasını öngören hükümet kararını imzaladı.

SALATALIK, ELMA, ARMUT, ÜZÜM…

Rusya hükümetinin internet sitesinde yayınlanan belgeye göre, Türkiye’den salatalık, elma, armut, üzüm, çilek ile tavuk ve hindi ürünlerinin alımına yönelik yasak resmen kalkmış oldu.

İNŞAAT YASAĞI DA KALKTI

Bunların yanı sıra hükümet kararı ile Türk şirketlerinin Rusya’da inşaat çalışmaları yapmalarına ilişkin kısıtlamalar da kaldırıldı.

Ülkelerin birbirlerine uyguladığı kısıtlamaların karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik siyasi karar Cumhurbaşkanı Recep ...

Devamını Oku

Türkiye’den Rusya’ya giden turist sayısı arttı!

Rusya Turizm Sektörü Birliği (RST) tarafından açıklanan rakamlara göre Rusya’ya gelen turist sayısı 2017’nin ilk çeyreğinde yüzde 17 artarak 295 bine ulaştı.

Rusya’ya en fazla turist Çin, Güney Kore, Tayland ve Japonya’dan geldi. Avrupa’dan gelen turistlerin oranı ise azalıyor; İspanya 23,8%, Almanya 14,7%, İtalya 14%, Finlandiya 11% ve İngiltere 6,2%. Tek yükseliş ise Fransa’da yaşandı; 4%.

Çin’den gelen turist amaçlı insanların sayısı yüzde 61 arttı. 2017 yılının ilk çeyreğinde yalnızca Çin’den gelenlerin sayısı 57 bin oldu.

Rusya’ya turizm amaçlı gelen Türkiye vatandaşlarının sayısı ...

Devamını Oku

Rus Milletvekili: Rusya ve Türkiye karşılıklı festival geleneğini zenginleştirmeli

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’nın Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Dmitriy Savelyov, Moskova’da yapılan Türkiye Festivali ile ilgili izlenimlerini paylaşarak, “Rusya ve Türkiye karşılıklı festival geleneklerini zenginleştirmeli” dedi.

Sputnik’e konuşan Rus milletvekili Savelyov şu ifadeleri kullandı: “Türkiye bu festival ile samimi ilişkilerini Moskova’ya taşıdı. Bu tür festival geleneğini karşılıklı olarak zenginleştirmemiz lazım. Çünkü bu tür etkinlikler sayesinde ülkelerimiz arasında dostluk ilişkilerimizi daha da artırabiliriz. Resmi diplomasi tabii ki gerekli ve önemli. Fakat Rus ve Türk halkları arasındaki ...

Devamını Oku

Rusya vizesi nasıl alınır? Nasıl Rusya vizesi alırım?

Rusya vizesi nasıl alınır? Nasıl Rusya vizesi alırım? Rusya vizesi kaç günde çıkıyor?

Rusya vize serbestliğini kaldırdığından beri şahsi olarak vize almak inanılmaz zor bir hale geldi. Vize konusunda turizm acenteleri, bireysel başvuruya göre daha rahat ve avantajlı.

BankoTur vizenizin türüne göre minimum evrak ve en iyi sonuç ile her zaman yanınızda.

Vizeleriniz 2 veya 5 iş günü içerisinde alınıyor.

Rusya vizesi fiyatları nedir?

Rusya vizesi almak istiyorum!

Devamını Oku

Ukrayna vizesi kalktı mı? Ukrayna’ya vize kalktı mı? Ukrayna’ya vize var mı?

Pasaport ve vize kalktı! Sadece kimlik kartıyla Türkiye’den Ukrayna’ya gidilebilecek

Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Ukrayna’nın sadece kimlik kartıyla seyahat için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Buna göre artık pasaport ve vizesiz, sadece kimlik kartı ile Ukrayna’ya seyahat edilebilecek.

Başkent Kiev’de temaslarda bulunan Çavuşoğlu, Ukrayna ve Türkiye’nin sadece kimlik kartıyla seyahat ile ilgili mutabakat sağladığını belirterek, “Karşılıklı ziyaret ve turist sayısını artırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın pasaporta gerek duymadan sadece kimlik kartıyla ülkelerimizi ziyaret edebilmesi konusunda mutabakata vardık. Teknik ayrıntıları gözden geçirdikten sonra, yakın zamanda ...

Devamını Oku

Rusya vizesi kalktı mı? Rusya’ya vize kalktı mı?

Rusya vizesi kalktı mı? Rusya’ya vize kalktı mı? Rusya’ya vize var mı?

Bildiğimiz gibi 12 Mayıs 2010’da Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının karşılıklı seyahatlerine vize uygulaması kalkmıştı. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ise Rusya, Türk vatandaşlarına vize uygulaması yapıyor. Türkiye ise Rus vatandaşlarına vize uygulaması yapmıyor.

Rusya vizesi nasıl alınır?

Rusya vize fiyatları?

Devamını Oku
2 Sayfa 1 12
Free WordPress Themes, Free Android Games