Blog

Rus Milletvekili: Rusya ve Türkiye karşılıklı festival geleneğini zenginleştirmeli

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’nın Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Dmitriy Savelyov, Moskova’da yapılan Türkiye Festivali ile ilgili izlenimlerini paylaşarak, “Rusya ve Türkiye karşılıklı festival geleneklerini zenginleştirmeli” dedi.

Sputnik’e konuşan Rus milletvekili Savelyov şu ifadeleri kullandı: “Türkiye bu festival ile samimi ilişkilerini Moskova’ya taşıdı. Bu tür festival geleneğini karşılıklı olarak zenginleştirmemiz lazım. Çünkü bu tür etkinlikler sayesinde ülkelerimiz arasında dostluk ilişkilerimizi daha da artırabiliriz. Resmi diplomasi tabii ki gerekli ve önemli. Fakat Rus ve Türk halkları arasındaki ilişkilerin artması da önemli. Örneğin kritik durumlarda halklar arasındaki ilişkiler devletlerin arasında barışın sağlanmasında en önemli faktörlerden biri.”

‘RUSYA VE TÜRKİYE ÇOK ZENGİN KÜLTÜR VE TARİHE SAHİP’

Rus milletvekili açıklamalarına şöyle devam etti: “Rusya ve Türkiye çok zengin kültür ve tarihe sahip. Ortak tarihimiz var. Dolayısıyla bu tür etkinler aracılığıyla kendi kültür ve tarihimizi tanıtabiliriz. Festival sayesinde kültürlerimizi keşfedebiliriz. Her iki ülkenin de bu açıdan büyük bir potansiyeli var. Bunu birlikte değerlendirmemiz lazım. Rusya ve Türkiye karşılıklı festival geleneklerini zenginleştirmeli.”

0
  İlgili Yazılar

Yorum Ekle


Free WordPress Themes, Free Android Games